Gruzja na Dziko – miejscówki z pinezkami

Gruzja to cudowny kraj dla dzikusów. Nie dość, że nocowanie na dziko jest tu dozwolone, to jeszcze ten piękny kraj obfituje w miejsca, które są wręcz idealne do kempingowania. Nie bez znaczenia jest również, różnorodność krajobrazu, co daje możliwość w stosunkowo krótkim czasie nocowania nad morzem, nad jeziorem, przy rzece, wysoko w górach lub na półpustyni. Do tego jest co zwiedzać, jedzenie jest dobre i tanie, czegoż chcieć więcej.

Gruzja, spanie na dziko, miejscówki, pinezki, za darmo, camping, kemping
Nocleg w pobliżu Tbilisi

Gruzini są przyjaźnie nastawieni do osób biwakujących, sami chętnie spędzają czas i robią pikniki na świeżym powietrzu. Policja, z pewnością nie będzie zawracać wam głowy, a wręcz udzieli wam pomocy jakby była taka potrzeba.

Gruzja, spanie na dziko, miejscówki, pinezki, za darmo, camping, kemping
Droga do Ushguli

Gruzińskie drogi nie należą do najłatwiejszych, w każdej chwili trzeba się spodziewać niespodziewanego. Stado owiec na autostradzie, czy krowa w tunelu to standard. Asfalt, który nagle zmienia się w drogę szutrową, zupełnie bez ostrzeżenia. Niektóre drogi są okresowo nieprzejezdne, bo obsunęła się ziemia, albo spadło dużo śniegu, a drogowcy nie spieszą się z przywróceniem porządku. Do tego szaleńczy styl jazdy lokalnych kierowców. Jednych to wszystko przeraża, innym zapewnia potrzebną im dawkę adrenaliny. Moim zdaniem, przy odrobinie zdrowego rozsądku i zachowaniu należytej ostrożności, da się przeżyć.

Gruzja, spanie na dziko, miejscówki, pinezki, za darmo, camping, kemping

My przejechaliśmy trasę Batumi-Mestia-Ushguli-Kanion Okatse-Kanion Martvili-Jaskinia Prometeusza-Kutaisi-Borjomi-Achalciche-Jezioro-Bakuriani-Gori-Tbilisi-Sighnaghi-Udabno-David Garedża-Droga Wojenna-Gudauri

Gruzja, spanie na dziko, miejscówki, pinezki, za darmo, camping, kemping

Łącznie spędziliśmy w Gruzji 3 miesiące w lecie i 2 miesiące w zimie. Przygotowałam zestawienie naszych najlepszych miejscówek. Jeśli chcecie pinezki do naszych miejsc, wraz z opisem, proszę wrzuć coś do naszej skarbonki poniżej. Czas i pieniądze, które zaoszczędzisz na szukaniu dobrych miejsc – BEZCENNE! W opisie podaję również stopień trudności, czy potrzebne jest 4×4 i często podaje alternatywne, łatwiej dostępne miejsca.

Gruzja – miejscówki do spania na dziko

Po opłaceniu opłaty proszę wyślij maila na pchamdoprzodu@gmail.com z podaniem nazwy kraju z którego chcesz otrzymać pinezki.

PLN 20.00Kategorie:Gruzja, Na dziko

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. Jak szukać miejsc do spania na dziko? – Pcham do przodu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: